Witamina C – witamina zdrowia i urody

Acidum ascobicum, kwas askorbinowy lub po prostu witamina C jest naturalnym dobrem dla ludzkiego organizmu. Jest substancją pozwalająca zachować zdrowie a także urodę. Zwiększa odporność poprzez działanie uszczelniające ściany naczyń krwionośnych. Znacznie poprawia absorpcję żelaza. Witamina C uczestniczy w procesach detoksykacji związków rakotwórczych z organizmu człowieka. Wysoki poziom witaminy C sprzyja również odtruwaniu z toksyn chemicznych. Kwas askorbinowy wykazuje również silne właściwości przeciwmiażdżycowe.
W aptekach znajdziemy mnóstwo preparatów z witaminą C m. in. w w tabletkach czy w postaci proszku. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się terapia wlewami z witaminy C w walkach z chorobami onkologicznymi.
A jak sprzyja urodzie?
Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem a także bierze współudział w tworzeniu kolagenu, dzięki czemu odpowiada za młody wygląd naszej skóry. Substancja ta ponadto pozwala utrzymać zdrowy, pełen blasku kolor cery; korzystnie wpływa na stan tkanki łącznej i kości.

Share This Post:

Add Comment