Terpeny: w jaki sposób działają i jakie są ich efekty?

Terpeny są to związki, które znajdują się w medycznej marihuanie. To właśnie dzięki tym substancjom, konopie indyjskie tak wyjątkowo pachną. Również unikalny smak jest związany z tymi substancjami, jakimi są – terpeny.

Terpeny – działanie

Terpeny pełnią bardzo ważną rolę w konopiach indyjskich. Otóż, udowodniono, iż terpeny są przede wszystkim odpowiedzialne za przedostawanie się THC do mózgu, poprzez krew. Istotny jest również fakt, że terpeny wpływają bezpośrednio na neuroprzekaźniki, znajdujące się w mózgu. Warto wiedzieć, iż w medycznej marihuanie znajduje się ponad 100 związków, zwanych terpenami. Jedne z tych związków działają na mózg uspokajająco, z kolei, inne działają odwrotnie, poprawiają nastrój oraz dodają energii w ciągu dnia.

Terpeny – rodzaje

nasiona konopiNajczęściej w konopiach indyjskich można znaleźć następujące związki – terpeny: mircen, limonen, linalol, kariofilen, pinen oraz eukaliptol. Micren działa przeciwzapalnie oraz przeciwgrzybiczo. Limonen hamuje rozwój nowotworów. Linalol łagodzi stres. Kariofilen działa silnie przeciwbólowo, pinen ma działanie wykrztuśne natomiast eukaliptol poprawia koncentrację.

Terpeny – efekty

Wyżej wymienione związki działają dobroczynnie na organizm ludzki. Reasumując, działają one bakteriobójczo, uspokajająco, odprężająco, pomagają uporać się z wieloma chorobami. Warto wiedzieć, że nasiona konopi indyjskich można zbierać w celach kolekcjonerskich. Takie nasiona można w sposób legalny nabyć, na swój użytek, na stronie sklepu internetowego.

 

Share This Post:

Add Comment